Postamúzeum

A Hunyady-család balatonszemesi birtokán a 18. század utolsó negyedében istálló céljaira emelt barokk műemléképület 1962 óta ad otthont a Postamúzeum kiállításainak.


A Hírközlési Múzeumi Alapítvány 2003- és 2004-ben felújíttatta a kincstári tulajdonban lévô patinás ingatlant, s megépíttette a kiállított fogatolt- és gépjárművek, valamint a mozgópostakocsi védelmére szolgáló lábaspajtát.


A szépen kialakított udvar méltó környezetet nyújt Trischler Ferenc szobrászművész alkotásának, a hírközlési emlékműnek, amellyel a közeli és távolabbi múltban, a hírvivői szolgálatuk teljesítése közben elhunyt postásoknak, távközlési és műsorszórási dolgozóknak állít közös kegyeleti emléket egyetlenként Európában.

Latinovits Zoltán Emlékmúzeum

A múzeumi kiállítóhely 1984-es alapítású. Állandó kiállítása a tragikus körülmények közt elhunyt színészkirály, Latinovits Zoltán (1931-1976) pályáját mutatja be fotók és dokumentumok tükrében. Az emlékkiállítás a budapesti Színháztörténeti Intézet anyagából készült.

Postacím: 8636 - Balatonszemes Bajcsy-Zsilinszky utca 5.
Telefonszám: +36 (82) 314-011
Email: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát., Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.


Jegyárak:
Belépő: 200 HUF  

Diákkedvezmény: 50 %
Nyugdíjas kedvezmény: 50 %

Nyitva tartás szezonban: IV.01.-X.31.: K:-V: 10-12h, 14-18h
Nyitva tartás szezonon kívül: XI.01.-III.31.: előzetes bejelentés alapján.

 

Római katolikus templom

Az "első szemesi templom" 1100 és 1200 között épült. Kicsi kápolnaszerű templom lehetett.
A mai szentély külső oldalán látható vakolatlan falrész ennek a XII. századbeli templomnak a fala. Még ma is látható egy lőrésszerű kis ablak, mely román stílus jegyeit viseli, rajta az eredeti vakolattal. Ez a kis templomfal az egész déli Balaton-part legrégibb, még fellelhető építészeti műemléke, amely nem rom, hanem "élő" épület szerves része. A "második templom": az eredeti kis kápolnát a tatárjárás után pár évtizeddel megnagyobbították, megtartva a déli falát.

Ennek a legértékesebb része a szentély, három remek kőkeretes ablakával, kívülről támpillérekkel övezve. Stílusjegyei arra vallanak, hogy valamikor 1325 körül épült kora gótikus stílusban.A "harmadik templom" Mátyás király egykori emberének, Gergelylaki Buzlay Mózesnek nevéhez fűződik 1500 körül.